Jak vybrat správné závěsné svítidlo do kuchyně?


Vybrat správné závěsné svítidlo do kuchyně může být náročné, ale s několika jednoduchými kroky se můžete vyhnout zbytečným chybám a získat světlo, které bude nejen funkční, ale i estetické.

1. Zvažte velikost a výšku místnosti

Prvním krokem při výběru závěsného svítidla do kuchyně je zvážení velikosti a výšky místnosti. Pokud máte vysoký strop, můžete si dovolit větší svítidlo, které bude působit impozantně a dodá místnosti na atmosféře. Pokud máte nízký strop, zvolte menší svítidlo, aby se kuchyně nezdála přeplněná.

Velikost svítidla by měla být přiměřená velikosti místnosti a stolu. Pokud máte velký jídelní stůl, zvolte větší svítidlo, které bude dostatečně osvětlovat celou plochu stolu. Pokud máte menší stůl, zvolte menší svítidlo, aby se v kuchyni udržela rovnováha.

2. Zvažte funkčnost svítidla

Zvažte, jak bude svítidlo používáno. Pokud potřebujete silné světlo pro přípravu jídla, zvolte svítidlo s vysokým výkonem. Pokud chcete vytvořit příjemnou atmosféru pro večerní večeře, zvolte svítidlo s nižším výkonem a možností regulace intenzity světla.

Zvažte také umístění svítidla. Pokud máte kuchyňský ostrůvek, zvažte závěsné svítidlo nad ním. Pokud máte kuchyňskou linku, zvažte svítidlo, které bude osvětlovat celou plochu linky.

3. Zvažte design svítidla

Design svítidla by měl být v souladu s celkovým stylem kuchyně. Pokud máte moderní kuchyni, zvolte svítidlo s minimalistickým designem. Pokud máte kuchyni v rustikálním stylu, zvolte svítidlo s přírodními prvky.

Zvažte také barvu svítidla. Pokud máte bílou kuchyni, zvolte svítidlo v bílé barvě, aby se snadno sladilo s ostatními prvky. Pokud máte barevnou kuchyni, zvolte svítidlo v kontrastní barvě, aby se stalo výrazným prvkem.

Při výběru závěsného svítidla do kuchyně je důležité zvažovat velikost a výšku místnosti, funkčnost svítidla a design svítidla. Pokud se budete řídit těmito kroky, získáte světlo, které bude nejen funkční, ale i estetické a bude se skvěle hodit do vaší kuchyně. Pokud potřebujete další inspiraci, navštivte sosarcha.cz, kde najdete mnoho nápadů na osvětlení vaší kuchyně.