Oživte svůj balkon s venkovním kobercem – Tipy na výběr a péči o něj!

Máte malý balkon a nevíte, jak ho oživit? Venkovní koberec může být skvělou volbou! V tomto článku se dozvíte, jak vybrat ten správný venkovní koberec a jak o něj správně pečovat.

Jak vybrat venkovní koberec?

Při výběru venkovního koberce je důležité brát v úvahu velikost vašeho balkonu. Pokud máte malý balkon, zvolte menší koberec, aby se na něm nepletl. Pokud máte větší balkon, můžete zvolit větší koberec, který bude sloužit i jako podložka pro nábytek.

Dále je důležité zvolit správný materiál. Venkovní koberce jsou vyrobeny z voděodolných materiálů, jako je PVC nebo polypropylen. Tyto materiály jsou odolné proti dešti, slunečnímu záření a hnilobě. Pokud máte balkon vystavený slunci, zvolte koberec s UV stabilizací, aby se barvy nebledly.

Na stránkách Esrom.cz najdete široký výběr venkovních koberců všech velikostí a materiálů.

Jak pečovat o venkovní koberec?

Aby váš venkovní koberec vypadával jako nový, je nutné o něj pravidelně pečovat. Pokud je koberec velmi špinavý, můžete ho opláchnout hadicí. Pokud máte menší špínu, můžete ji očistit mýdlovou vodou a hadříkem. Pokud máte pod koberec umístěnou ochrannou fólii, je nutné ji pravidelně vyměňovat, aby se pod koberec nevyskytla plíseň nebo hniloba.

Pokud je koberec mokrý, je důležité ho nechat vyschnout. Nevkládejte ho do uzavřeného prostoru, protože by se mohl začít plísnit. Pokud koberec ukládáte na zimu, je nutné ho nejprve důkladně očistit a nechat vyschnout. Poté ho můžete složit a uložit do suchého a temného místa.

Venkovní koberec může být skvělou volbou pro oživení vašeho balkonu. Vyberte si ten správný materiál a pravidelně o něj pečujte. Na stránkách Esrom.cz najdete široký výběr venkovních koberců, které vám pomohou vytvořit dokonalý venkovní prostor.